He/גנוקאש

From GnuCash
Revision as of 17:28, 14 July 2022 by Avma (talk | contribs) (התקנה: style)
Jump to: navigation, search
שפות Deutsch English Español Français עִברִית Português
120px-OOjs UI icon lightbulb-yellow.png
'עמוד זה נמצא בתהליכי עבודה מתקדמים, אבל, לא כל עמודי האתר תורגמו עדיין, ולא כולם קיימים. עמכם הסליחה'

120px-OOjs UI icon tag-rtl-progressive.png
לא נדרשת הרשמה כדי לעיון בויקי זה, [[[:Template:WebURL]]/download.phtml להורדה] והתקנת גנוקאש

רישום נדרש רק לאלו שמעונינים לתרום בעריכה, עדכון ושיפור הויקי


כללי

גנוקאש היא תכנת החשבונאות הפיננסית המובילה המורשית ברשיון גנו. היא מתאימה לשימוש אישי ולעסקים קטנים, מיועדת להיות קלה לשימוש, אך יחד עם זאת עשירה בתכונות. ניתן למצוא אודותינו גם בעמוד הויקי, גנוקאש.

התקנה

גנוקאש נבנתה כך שתתמוך במסדות רבות, כלומר, היא פועלות בסביבת וינדוס, OS מק, וניחוחות שונים של לינוקס ו־BSD. הוראות התקנה מפורטות, לכל אחת ממערכות ההפעלה השונות עליהן פועלת גנוקאש, ניתן למצוא בעמוד ההתקנה.

קבלת עזרה

אם אתם מתקשים להשתמש בגנוקאש, ומקורות התיעוד השונים לא עזרו לכם, או אם תרצו לספק משוב כלשהו, תוכלו להיעזר במספר דרכים לתקשר עם צוות המפתחים ו/או משתמשים אחרים. בקרו בעמוד קבלת עזרה לקבלת אפשרויות אלה.

מילון מונחים

לפני שצוללים פנימה להבטים הטכניים: התקנה, תצורה, מסכי המערכת ועוד, שווה לעיין גם במונחים בהם קרוב לוודאי תתקלו במהלך השיטוט באתר זה. לפניכם שני קישורים, האחד למונחים כלליים מעולם התוכן החשבונאי והאחר מתמקד בעיקר במונחים בהם תפגשו במהלך השימוש בגנוקש.

תיעוד

תיעוד למשתמשים

גנוקאש מציעה שתי חבילות תיעוד עיקריות:

  • [[[:Template:WebURL]]/viewdoc.phtml?doc=help מדריך העזרה]—הפניה לפרטים אודות תפריטים, דו־שיח וחלונות מסוימים בגנוקאש, ו־
  • [[[:Template:WebURL]]/viewdoc.phtml?doc=guide מדריך משתמש ומושגים]—מבוא תמציתי לחשבונאות כפולה והדרכות בנושא שימוש בגנוקאש לביצוע מגוון משימות חשבונאיות. מומלץ מאוד, למשתמשים חדשים, לקרוא לפחות את החלק התחלת העבודה של המדריך.

אלה נגישים מתפריט העזרה בתכנה (במידה והתקנתם באמצעות מנהל חבילות, יתכן ותצטרכו להתקין חבילה נוספת הנקראת משהו כמו "gnucash-docs") ומעמוד [[[:Template:WebURL]]/docs.phtml התיעוד] באתר gnucash.org. מדריך העזרה זמין באנגלית, גרמנית, איטלקית ויפנית; המדריך למשתמשים זמין באנגלית, איטלקית, יפנית, פורטוגזית ורוסית.

ניתן להוריד את המסמכים במבנה PDF , ePub ו־ mobi מעמוד [[[:Template:WebURL]]/docs.phtml התיעוד], שם גם ניתן למצוא תיעוד לשחרורים קודמים ובניה לילית של שינויים שבוצעו מאז השחרור האחרון.

תיעוד ממאגר גיט נבנה מדי לילה עבור ענפי maintו־ master. ניתן להוריד מסמכי PDF, html, ePubו־ mobi ולקרוא אותם באופן מקוון בעמוד.מאגר התעוד.

ויקי גנוקאש כולל מידע נרחב אודות כל ההיבטים הגנוקש, מידע שנתרם על ידי המפתחים והמשתמשים בגנוקש. המידע בויקי מכסה מגוון רחב של נושאים, לרבות מידע טכני מפורט, כמו גם מידע המתייחס למקרי שימוש מסוימים. נושאים בעלי ענין מיוחד בויקי הם:

  • שאלות נפוצות, המכיל אוסף של שאלות נפוצות אודות גנוקאש, כולל שאלות מנהל, הנהלת חשבונות ומילון מונחים, וכן
  • שימוש בגנוקאש, אוסף חוויות השימוש בגנוקאש "בחיים האמתיים" של משתמשים. ייתכן שתמצאו כאן פתרונות (של משתמשים אחרים) שאינם מכוסים בתיעוד.
מסמכי צד שלישי בשפות שונות
ניתן למצוא בתעוד.

תיעוד למפתחים

ממשק פתוח היישומים (API) לאלו שמעונינים להשתמש במנוע גנוקאש בפרויקטים שלהם:

  • maint,הענף היציב ו־
  • master, ענף התכונות החדשות, המחולל מדי יום מהמקור באמצעות דוקסיג'ן.

השימוש ב API מציג את אופן השימוש בו.

בנוסף, לפעמים עשוי להיות מאוד שימושי לקבל סקירה שתציג אילו חלקי קוד גנוקאש תלויים בחלקים אחרים. תרשים תלות מסביר כיצד ניתן לחולל תרשים תלות למטרה זו.

להיות מעורבים במיזם גנוקאש

מיזם גנוקאש מושתת על התנדבות. אנו זקוקים לעזרתכם בכדי להבטיח שרידות והמשך צמיחה, אנו זקוקים לעזרתכם כדי שנוכל להמשיך ולעזור לאחרים.

ישנן דרכים רבות לתרום מהידע והניסיון שלכם. לפני שאתם צוללים פנימה, כדאי לבדוק את [[[:Template:WebURL]] אתר גנוקאש] לקבלת החדשות האחרונות.

הערה: חלק זה של הויקי נועד להפוך למאגר הראשי של תיעוד הפתוח של גנוקאש. כמה דפים נייחים קודמים הועברו לכאן מאתר [[[:Template:WebURL]] גנוקאש], אך המהלך טרם הושלם. חלק מהדפים הנייחים שטרם עברו שינוי, עשויים להיות מיושנים. בכל מקום שמאמר בויקי עומד בסתירה לעמוד מרשתת נייח באתר, סביר יותר שמאמר הויקי כאן יהיה הנכון.

להלן מספר דרכים בהן ניתן להתחיל ולהיות מעורבים:

רשימות דיוור

רשום לרשימות התפוצה, או לשאול ולענות על שאלות של אחרים, שם (ברשימת הדוור.תפוצה), היא דרך מצוינת להתחיל לתרום להצלחת מייזם גנוקאש. ראו רשימות תפוצה לקבלת מידע נוסף.

דיווח על תקלים ובקשות לשיפורים

מדי פעם, גנוקאש לא תפעל כפי שהיא תוכננה לפעול - או שיש לכם רעיונות כיצד להפוך אתה לטובה יותר. ניתן להגיש שיפורים ותיקונים באמצעות מעקב התקלים בבוגזילה; הצעות כלליות יותר, ניתן להציע בדפי קולות המשתמשים.

שיפור התיעוד

  • הנחיות עדכון התיעוד – בעמוד זה אפשר למצוא תאור מפורט של תהליך עדכון, הוספה, או שינוי מדריך השימוש/ההדרכה ומדריך העזרה של גנוקאש.

המקמה

  • תרגום – סקירה מפורטת של תהליך התרגום, אך נא לעקוב אחר מצב התרגום לבדיקת אילו שפות כבר תורגמו ומהו אחוז שלמות התרגום.
  • תבניות תרשימי חשבונות – הסברים והנחיות להתאמת ויצירת תרשימי חשבונות חדשים ומותאמים אישית.

פתוח קוד היישום